• Futbalový turnaj McDonald´s Cup

Dňa 17.4.2024 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili futbalového turnaja Mcdonald´s Cup, ktorý sa uskutočnil v Senici.

Turnaja sa zúčastnili nasledovní žiaci a žiačky: Adam Botek, Lukáš Burian, Sebastian Hlavenka, Leon Kudláč, Radka Michalicová, Terézia Poláková, Ondrej Nesnadný a Sebastian Šimunič.

Ďakujeme malým futbalistom a futbalistkám za reprezentáciu!

• Deň narcisov 2024

Deň narcisov je celoslovenská finančná zbierka na podporu prevencie a liečby onkologických ochorení, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Naša škola sa do zbierky zapája každoročne.

Vo štvrtok 18. apríla 2024 sa uskutočnil 28. ročník. Žiaci, zamestnanci základnej školy a občania obce Borský Mikuláš sa zapojili do finančnej zbierky organizovanej Ligou proti rakovine a podarilo sa nám vyzbierať a na konto Ligy proti rakovine odoslať sumu 692,- eur.

• Senická divadelná jar

V stredu 17.apríla 2024 sa žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili ako diváci divadelnej súťaže Senická divadelná jar v Senici.

Všetky štyri predstavenia žiackych súborov sa našim žiakom veľmi páčili, boli plné hudby, spevu, rozprávkovosti, dramatického i zábavného charakteru aj mnohými podnetných, zaujímavými myšlienkami, ktoré trápia súčasnú generáciu mladých.

• Zápis do 1.ročníka

Každoročne v apríli očakávame príchod nových detí do našej školy. Aj tento rok ich privítali rozprávkové bytosti - naši deviataci a deviatačky.

Väčšina predškolákov bola smelá, odvážna a do prvej triedy sa už veľmi tešia. Pripravené úlohy a aktivity hravo zvládli. Deti si precvičili matematické zručnosti, výslovnosť slov, poznávanie farieb, geometrických tvarov, kreslenie, vyfarbovanie obrázkov, recitovanie a cvičenie - za čo boli aj odmenení medailou a pamätným listom.

• Budeme v TV!

V utorok 16.apríla 2024 nás navštívila redaktorka televíznych novín TV Markíza Soňa Cipínová s kameramanom.

Zaujala ju činnosť nášho atraktívneho záujmového útvaru KERAMIKA. Naši žiaci spolu s vedúcou záujmového útvaru Mgr. Andreou Drinkovou jej ukázali ako vedia zručne a nápadito pracovať s hlinou pri tvorbe keramických výrobkov.

• 🎭Divadielko O troch grošoch🫅

Vo štvrtok 11.apríla 2024 zavítalo medzi nás Divadlo OSKAR. Odohrali príbeh klasickej slovenskej rozprávky Pavla Dobšinského O troch grošoch, v ktorej zvíťazí zdravý úsudok a rozum nad chamtivosťou a zlobou.

Na konci rozprávky nebol len zvonec, ale najmä poučenie. Profesionálne výkony hercov, pekné kostýmy, zaujímavá scéna priniesli žiakom I.stupňa príjemný zážitok, dobrú náladu, radosť a smiech.

• Zbierka pre psí útulok

POĎAKOVANIE

Žiacka školská rada veľmi pekne ďakuje za dobrovoľné príspevky do finančnej zbierky pre Útulok psíkov v Senici. Celkovo sa vyzbieralo 250 eur. Ešte raz veľká vďaka.

Vedeli sme, že Vaše srdcia sa prejavia ústretovým krokom a že podporíte psíkov v ich lepšom živote.

• Jarná príprava vyvýšených záhonov

Oficiálne sme zahájili jarnú sezónu. Deti častokrát nevedia, koľko námahy a úsilia je potrebné vynaložiť na dopestovanie ovocia či zeleniny. Preto máme možnosť vyskúšať si proces sadenia do vyvýšených záhonov. Zopakovali sme si, čo potrebujú rastlinky na to, aby rástli a spoločne sme sa pustili do sadenia reďkovky, hrachu, cibuľky, pažitky, jahôd a iných dobrôt.

• Hurbanov pamätník - okresné kolo

Dňa 4.apríla 2024 sa v Senici uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže - Hurbanov pamätník. Našu školu reprezentovali žiaci, ktorí získali 1.miesto v obvodnom kole v Kútoch.

Umiestnenia v okresnom kole sú nasledovné:

Samuel Stefan Ivanov získal 2.miesto v I.kategórii v prednese poézie.

Izabela Drinková získala 3.miesto v I.kategórii v prednese prózy.

• 🧪CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

Dňa 14. marca 2024 sa žiak Matúš Sekáč z 9. A zúčastnil 60. ročníka Chemickej olympiády. Okresné kolo sa uskutočnilo v Základnej škole V. I. Tótha v Senici.

Žiaci museli preukázať svoje vedomosti v praktickej, ale aj teoretickej časti.

🎖Matúšovi sa podarilo obsadiť krásne 4. miesto. Srdečne mu blahoželáme a prajeme úspešné zvládnutie krajského kola, do ktorého postúpil.

• Turistika

V sobotu 6.4.2024 sa uskutočnila aprílová turistika do Smoleníc. Prešli sme 12 km z dediny ponad jaskyňu Driny, po žltej smerom späť a okolo Občasného vodopádu cez Hlbočiansku dolinu do Smoleníc.

Počasie bolo super, ako stvorené na odmenu skvelou zmrzlinou a výlet sme zavŕšili prehliadkou Včeloviny, aj s nákupom zdravých výrobkov zo včelieho medu.

• HOLLÉHO KOLÍSKA MAĽOVANÁ

Milí žiaci, zapojte sa do literárno-výtvarnej súťaže Hollého kolíka maľovaná, ktorá je venovaná nášmu rodákovi, básnikovi Jánovi Hollému a Borskému Mikulášu.

Vybrať si môžete z troch súťažných tém a prostredníctvom svojich prác máte možnosť prezentovať svoj talent a zručnosti v umeleckom prejave.

Počet návštev: 3019816

Piatok 19. 4. 2024
    • Jedálny lístok

• Piatok19. 04.