1. deň školského výletu deviatakov v Prahe 🚆🏙️
Náš školský výlet do Prahy sa začal cestou vlakom. 🚆 Po príchode do mesta sme sa ubytovali a krátko si oddýchli. 🏨😌 Následne sme sa presunuli do nákupného centra Quadrio, kde sme mali obed. 🍽️🥤
Po obede sme si pozreli známu pohyblivú sochu Otočnú hlavu Franza Kafku, ktorá nás všetkých zaujala svojím netradičným vzhľadom. 🗿✨Navštívili sme Múzeum fantastických ilúzií, kde sme si vyskúšali rôzne optické klamy a zábavné atrakcie. 🎭🪞🤩
Ďalšou zastávkou bol Pražský orloj na Staromestskom námestí. 🕰️🏛️ Prešli sme k Týnskemu chrámu. ⛪Krásny výhľad na mesto sme mali z Karlovho mosta 🌉📸 a potom sme sa presunuli na Hradčany. 🏰
Horúce počasie nás neodradilo ☀️🥵 a vyšliapali sme niekoľko schodov až k Pražskému hradu. 🏰💪 Prešli sme okolím krásnych záhrad 🌳🌷 a navštívili sme Zlatú uličku, v ktorej sa nachádza aj domček zobrazujúci architektúru zo 16. storočia. 🏡✨
Po meste sme sa presúvali aj metrom 🚇, vďaka čomu sme si mohli vyskúšať pražskú mestskú dopravu. 🚉Večer nás čakala večera 🍽️😊 a príjemná spoločná prechádzka večernou Prahou 🌃🚶♀️🚶♂️, počas ktorej sme obdivovali osvetlené historické pamiatky. ✨🏛️ Prvý deň výletu bol plný zážitkov 🎉📸 a všetci sme si ho veľmi užili. 😍👏
Mgr. Ľudmila Rothackerová, Mgr. Jana Wallnerová, Ing. Soňa Žabková ✍️😊