• Tvorivé dielne na dožinkovej slávnosti

• Žiaci našej školy nezaháľali ani počas letných prázdnin. Deti zo Školského klubu detí a záujmového útvaru Výroba keramiky sa 20. augusta 2023 zapojili do organizovania tvorivých dielničiek počas kultúrneho podujatia ,,Dožinky na Búroch“, ktoré usporiadala obec Borský Mikuláš.

Pani vychovávateľky ŠKD spolu s deťmi  pripravili tvorivé aktivity pre všetkých návštevníkov dožiniek – výrobu papierových venčekov, dekoračných tašiek, náramkov a lienok. Každý malý návštevník za svoju snahu získal balónik a náhrdelník s príveskom z keramickej hliny a odvážnejší si dali pomaľovať tvár rôznymi motívmi. Deti sa super zabavili a všetky výrobky si mohli zobrať domov.

Tvorivé dielničky finančne podporili: Obec Borský Mikuláš, ZŠ Jána Hollého Borský Mikuláš,  Predajňa 1000 drobností Borský Mikuláš a Autoplachty s.r.o. Borský Mikuláš.

Poďakovanie patrí taktiež našim žiakom, ktorí ochotne pomohli pri príprave a organizovaní dielničiek: Dagmar Morávková, Veronika Marková, Viktória Klamíková, Sofia Balíková, Patrícia Filípková, Nela Morávková, Kamila Cvečková, Daniel Cvečka, Petra Včelková, Ema Wallnerová, Aneta Janíčková, Sára Zavilinská a Viktória Cvečková.

• Modelárska výstava Hobby model

• HOBBY MODEL a Obec Borský Mikuláš vás srdečne pozývajú na modelársku výstavu a súťaž pod názvom HOBBY MODEL SHOW, ktorá sa uskutoční v sobotu 2. 9. 2023 v čase od 8,00 do 16,00 h v Kultúrnom dome Borský Mikuláš.

Súčasťou podujatia budú aj workshopy v kinosále, ktorá sa nachádza v objekte KD Borský Mikuláš:

11:00 – 12:30 – Marek Zindulka – Weathering vojenskej techniky

13:00 – 14:30 – Jan Merhaut – ako na chrom a lesklé povrchy

Počas celého dňa - maľovanie figúrok do wargamingu ( pri predajnom mieste TabletopWargaming.sk )

Časový harmonogram:

8:00 – 10:00 – Registrácia modelov

10:00 – 10:15 – Zahájenie s príhovorom

9:00 – 15:00 – Výstava modelov pre verejnosť

10:30 – 15:00 – Hodnotenie modelov

15:30 – 16:00 – Vyhlásenie výsledkov

Bližšie informácie a registrácia: https://www.hobbymodel.sk/hobby.../hobby-model-show-2023/